Já, pisálek [1]

16. října 2014 v 19:45 | Maya Maylu |  Projekty
ČÁST PRVNÍ - JÁ A PSANÍ
1) Moje začátky
Začátky se datují někdy až k roku 2002 ksyž jsem si psala svoje svoje první příběhy do šuplíčku z jedné opavdu dlouhé nudy v nemocnici Být 24h/den. připoután k posteli a nemoci se pohnout bylo opravdu frustrující. Hlavně když to takhle trvalo celé tři měsíce. Bolest a nuda byly dobrými podměty k tomu začít psát a číst knihy.

- co tě k tomu vedlo?
Sama ani pořádně nevím. Možná to bylo vážně způsobené tou nepředstavitelnou samotou. Sem mě v nemocnici navštívila sestřička zkontrolovat jestli jsem se ještě neoběsila na provazu (což u dvanáctiletého dítětě ani nehrozilo) a jinak nic. Jo je pravda, že se asi dvakrát stavila rodina. Aspoň že mi přinesli knížky a nové propisky jinak bych už vážně nevěděla co se v té nemocnici dá dělat.
- kolik ti bylo?
Dvanáct let. Zvláštní věk já vím, ale vlastně už od jakživa jsem měla ráda pohádky a slohové práce. Nemocnice to jenom nakomulovala tak, že jsem s tím konečně začala.
- a co tvoje ÚPLNĚ první příběh/y? Byly vůbec sepsané, nebo jen ležely v tvé hlavě?
Tak zde nemohu bohužel odpovědět s naprostou jistotou. Myslím, že mé úplně příběhy zůstávaly jenom v hlavě. Možná někdy byly napsány na kousku papíru v opravdu osekané formě. Ale vzpomínám si na první příběh, který jsem napsala. Jmenoval se ve znamení srdce, ale ze závisti jednoho člověka, kterého jsem považovala za kamaráda byl nenávratně zničen. To byla první velká ztráta.
- o čem jsi psala?
Úplně první byly pohádky. Takové ty kratičké na jeden dvě stránky. Pak ale postupem času jsem přesedlala na fantasy tématiku, která se se mou táhne do dnečních dní. Stejně jako moje první a nejoblíbenější akční hrdinka Nemesis.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Orida Orida | Web | 21. října 2014 v 15:18 | Reagovat

12 rokov vôbec nie ej zvláštny, vek. Väčšina ľudí tou dobou objavuje lásku k literatúre a snahu tvoriť.
A aj keď je nemocnica nepríjemná, aspoň ťa nakopla :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama